Projekt ukončen. Kotel K4 vyrobil již 37 tis. GJ tepla, turbogenerátor 12 tis. kWh.
MVV Energie CZ a.s.
Projekt „Posílení zdrojové části CTZ s.r.o.“ jehož součástí je i instalace turbogenerátoru pro výrobu elektrické energie byl dokončen v plánovaném termínu a zařízení je připraveno do plného provozu.
 
Realizace projektu „Posílení zdrojové části CTZ s.r.o.“ začala na počátku roku  2008. Hlavním cílem projektu bylo posílení tepelného výkonu pro pokrytí potřeby nově se připojujících odběratelů v Uherském Hradišti. 
 

Kotel K4:

Kotel K4 vyrábí od prosince 2008, kdy byl uveden do provozu, tepelnou energii nepřetržitě do dnešního dne. Zkušební provoz kotle K4 byl ukončen 5.3.2009 a tato část byla převzata do trvalého užívání.
Kotel K4 vyrobil do dnešního dne 37 000 GJ tepelné energie.
 

Turbogenerátor:

V měsíci únoru proběhla kompletace turbíny a generátoru a po jejich následném usazení proběhla realizace potrubních částí pro připojení páry do soustrojí a napojení na centrální výměníkovou stanici společnosti CTZ s.r.o.
 
V měsíci únoru také proběhla veškerá měření a připojení všech základních řídících a regulačních prvků celé zdrojové základny do nově vybudovaného řídícího střediska společnosti. Komplexní zkoušky turbogenerátoru proběhly následně v druhé polovině měsíce března a po jejich úspěšném dokončení bylo zařízení předáno do zkušebního provozu.
 
V rámci komplexních zkoušek a zkušebního provozu vyrobil turbogenerátor 12tis. kWh elektrické energie.
 
 
Ing. Pavla Kulhavá pavla.kulhava(zavinac)mvv.cz
Posílení zdroje v CTZ 1
Posílení zdroje v CTZ 2
Posílení zdroje v CTZ 3
Posílení zdroje v CTZ 4
MVV Energie CZ a.s.
Kutvirtova 339/5
150 00 Praha 5
telefon: 272 113 113
e-mail: mvv@mvv.cz
 
www.mvv.cz
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.