Posílení zdroje v CTZ s.r.o.

Posileni zdroje Uherské Hradiště - mapa
Společnost CTZ s.r.o. se dlouhodobě potýkala s problémem nedostatku tepelného výkonu pro nově se připojující odběratele v Uherském Hradišti.
 
Po vypsání veřejné soutěže na dodavatele tak na počátku roku 2008 začala realizace projektu „Posílení zdrojové části CTZ s.r.o.“

Projekt byl rozdělen na tři části – výstavbu nového hnědouhelného parního kotle K4, instalaci turbogenerátoru TG1 a ostatní doprovodné části.
 
Podobně jako je tomu v jiných městech skupiny MVV Energie CZ, došlo zde k rozšíření výroby elektřiny, a to způsobem nejefektivnějším, tedy kogenerační výrobou.

 

Název projektu:  Posílení zdrojové části CTZ s.r.o.
Lokalita realizace Uherské Hradiště
Délka realizační fáze projektu 1,5 roku
Dokončení projektu duben 2009
Celkové investiční náklady cca 75 mil. Kč
Výkon jednotlivých zařízení - hnědouhelný parní kotel 8 MWt
- turbogenerátor 1 MWe
 
Jak šel čas...19. 11. 2010Již dva roky dodává nový kotel K4 teplo do teplovodní sítě a radiátorů v Uherském Hradišti. Turbína má již jeden a půl roku úspěšně vyrábí elektřinu. Podívejte se na zajímavou reportáž z realizace projektu. MVV Energie CZ a.s.
Projekt ukončen. Kotel K4 vyrobil již 37 tis. GJ tepla, turbogenerátor 12 tis. kWh.27. 4. 2009Projekt „Posílení zdrojové části CTZ s.r.o.“ jehož součástí je i instalace turbogenerátoru pro výrobu elektrické energie byl dokončen v plánovaném termínu a zařízení je připraveno do plného provozu. MVV Energie CZ a.s.
V kotli již hoří18. 12. 2008Nový kotel K4, který je jednou z částí projektu ve společnosti CTZ s.r.o., začal ve středu 17. prosince 2008 ve 12:21 hodin dodávat do systému teplo. MVV Energie CZ a.s.
V Uherském Hradišti pokračují práce výstavbou nového parního kotle31. 10. 2008U projektu Posílení zdrojové části společnosti CTZ s.r.o. pokračují práce na novém kotli a byla započata montáž zařízení pro instalaci turbogenerátoru. MVV Energie CZ a.s.
Aktuálně z projektu „Posílení zdrojové části společnosti CTZ s.r.o.“3. 7. 2008Společnost CTZ s.r.o. v Uherském Hradišti pokračuje v realizaci projektu „Posílení zdrojové části společnosti CTZ s.r.o.“, který lze rozdělit do tří částí: výstavba nového hnědouhelného parního kotle K4 o výkonu 8 MWt, turbogenerátoru TG 1 o výkonu 1MWe a ostatní doprovodné části. V nejpokročilejším stádiu rozpracovanosti je nyní první část – výstavba nového kotle K4. MVV Energie CZ a.s.
Tiskové zprávy
Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací