Archiv 2022

Změna v představenstvu MVV Energie CZ a.s.13. 6. 2022Novým členem představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s. se k 13. červnu 2022 stává Jan Vencour. Ve vedení firmy nahrazuje Jaroslava Pantůčka, který nastupuje na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele státního podniku MERO ČR. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV významně posílila divizi energetických služeb a získává nové projekty9. 5. 2022Násobné zvýšení počtu i objemu projektů snižujících energetickou náročnost budov, tzv. Energy Performace Contracting (EPC), plánuje v dalším období energetická skupina MVV Energie CZ. Divize energetických služeb, která má tento typ zakázek na starosti, se proto významně rozrostla. Působí v ní nyní i dvě přední osobnosti tuzemského odvětví energetických úspor – Ivo Slavotínek a Valentýn Avramov. Oba jsou podepsáni pod největšími úspěšnými EPC projekty uskutečněnými v posledních letech v České republice. Nejnověji divize uspěla ve dvou veřejných zakázkách na projekty EPC Psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Projekt v lokalitě Sadská má hodnotu 17,3 mil. Kč, komplexní EPC projekt v hlavním areálu v Kosmonosech 92,8 mil. Kč. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ30. 3. 2022Novým členem představenstva Teplárny Liberec, a.s. a současně také členem představenstva společnosti TERMIZO a.s. se s účinností od 1. dubna 2022 stane Ing. Petr Boukal. Ve skupině MVV Energie CZ již pracoval v letech 2016-2018, kdy byl členem představenstva ENERGIE Holding a.s. V obou společnostech bude řídit resort technika a provoz. MVV Energie CZ a.s.
Energetická skupina MVV si i ve finančním roce 2020-2021 udržela stabilní hospodářské výsledky15. 3. 2022Kladného konsolidovaného provozního hospodářského výsledku dosáhla ve finančním roce 2020-2021 energetická skupina MVV Energie CZ (MVV). Celkové výnosy skupiny dosáhly ve sledovaném období téměř 2,1 mld. Kč, což je o 1,2 % více ve srovnání s předchozím fiskálním rokem. Důvodem byly především vyšší tržby ve společnostech skupiny, dané delší topnou sezonou způsobenou dlouhou chladnější zimou a příznivými cenami komodit po většinu sledovaného období. MVV také intenzívně rozvíjela projekty energetických služeb jako Energy Contracting (EC) a Energy Performance Contracting (EPC). MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV přichází s novým produktem a energetickým řešením na míru developerům25. 1. 2022Nový inovativní produkt Develore energetické skupiny MVV Energie CZ kombinuje úsporná opatření v oblasti výroby a dodávek tepla i elektrické energie a investiční kapitál pro developery. Řešení přináší výhody i pro koncové uživatele – vlastníky a nájemce všech typů nemovitostí. Nová služba vznikla ve spolupráci s inovačním studiem IdeaSense prostřednictvím přístupu Human Centered Design. Autorem vizuální identity je společnost SDMK Design. MVV Energie CZ a.s.
Oddělení strategie v MVV nově vede Jakub Hlavica5. 1. 2022Zkušený manažer se specializací na energetický trh, Ing. Jakub Hlavica, MBA, převzal ke 3. lednu 2022 vedení úseku strategie ve společnosti MVV Energie CZ a.s. po Ing. Branislavu Posuchovi. Společně s nejvyšším managementem se zaměří na rozvoj projektů ve skupině a nastavení nových procesů reagujících na dynamický vývoj energetického prostředí. MVV Energie CZ a.s.
Tiskové zprávy