Aktuality

Skupina MVV Energie CZ má dodávky plynu na rok 2023 smluvně zajištěny a ceny tepla tak bude zvyšovat jen o desítky procent 6. 12. 2022Teplárny z energetické skupiny MVV Energie CZ, které zajišťují teplo pro 70 tisíc domácností a stovky firem a organizací, budou v příštím roce zvyšovat ceny tepla v rozmezí od 12 do 60 % a to v závislosti na palivu, které používají. Ceny se zvýší jen v řádu desítek procent přestože ceny zdrojů, a především plynu, rostly řádově mnohem více. Ke zvýšení cen pro koncové odběratele dojde od 1. 1. 2023. MVV Energie CZ a.s.
Největší EPC zakázku pro samosprávu bude realizovat společnost MVV Energie CZ5. 12. 2022Přes 300 milionů korun investuje město České Budějovice do energetických úspor na svých 10 objektech. Objemem jde o dosud největší zakázku tzv. Energy Performance Contracting (EPC) pro samosprávy v České republice. U spotřeby tepla dosáhnou roční úspory spotřeby zhruba 35 %, u vody necelých 20 % a spotřeba elektrické energie klesne o téměř 50 %. Investiční a stavební fázi, jež bude završena na sklonku roku 2023, i následnou garanci dosažených úspor bude realizovat energetická skupina MVV Energie CZ, konkrétně divize energetických služeb. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ3. 10. 2022Novým předsedou představenstva společnosti TERMO Děčín a.s. se od 1.10. 2022 stává Ing. Jan Sedláček, který od roku 2020 působí a nadále i zůstává na pozici předsedy představenstva společnosti Teplárna Liberec a.s. MVV Energie CZ a.s.
Tiskové zprávy
Víte, že?

Skupina MVV rozvíjí program dekar­bonizace. Uhlí v teplárnách nahrazujeme alternativa­mi s nižší produkcí CO2 či CO2 neutrální. Máme klíčové znalosti a zkušenosti v oblasti plynových tepláren, obnovitelných zdrojů energie a energetického využívání odpadu.

MVV newsletter

 MVV news